Usługi transportowe 24/7

Zadzwoń +48 515 433 155

Spedycja międzynarodowa

Spedycja międzynarodowa to usługa ciesząca się naprawdę dużą popularnością. Wynika to z konieczności transportu towarów do krajów położonych na całym świecie. Ten rodzaj spedycji znacznie różni się od spedycji krajowej, rządzi się innymi prawami i wymaga zupełnie czego innego od spedytorów i kierowców.

Czym jest spedycja międzynarodowa?

Spedycja międzynarodowa to organizowanie transportu dla ładunków, które muszą przemieścić się pomiędzy różnymi krajami. Może on obejmować transport z Polski do innego kraju, z innego kraju do Polski, ale także transport pomiędzy innymi krajami. Warto pamiętać, że transport międzynarodowy wymaga odpowiednich pozwoleń i odpowiedniego ubezpieczenia. Przykładem może być np. ubezpieczenie kabotażowe obowiązujące np. w Niemczech. Jest ono wymagane wówczas, kiedy i miejsc załadunku, i miejsce rozładunku znajdują się w tym samym kraju. Transport ciężarowy pomiędzy różnymi krajami wymaga także sprawnej technicznie floty i doświadczonych przewoźników, którzy znają przepisy drogowe, prawo i zwyczaje obowiązujące za granicą.

Rozwiązania w spedycji, czyli poszukiwanie przewoźników

Współpraca z przewoźnikami może się odbywać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to oczywiście giełdy transportowe. Dzięki nim w dowolnej chwili można zorganizować transport z dowolnego miejsca na ziemi. Oczywiście każdy przewoźnik jest weryfikowany: sprawdza się dane jego firmy, numer polisy ubezpieczeniowej oraz opinie na jego temat. Dzięki temu można uniknąć rozpoczęcia współpracy z niekompetentnym przewoźnikiem. W zależności od transportu sprawdzane są także odpowiednie pozwolenia i uprawnienia, które umożliwiają świadczenie usług transportowych na terenie całego kraju. Jednak należy zaznaczyć, że dobra spedycja swój transport opiera nie tylko na giełdach transportowych.  FTS współpracuje ze sprawdzonymi przewoźnikami, stale pozostającymi do naszej dyspozycji.

Współpraca z FTS 

W przypadku, kiedy poszukujesz spedycji, która zrealizuje za Ciebie transport na terenie Europy, kraju, czy lokalnej np. w Poznaniu, FTS przychodzi z pomocą. Zachęcamy wszystkich potencjalnych klientów do kontaktu. Jesteśmy w stanie zrealizować transport niemalże na terenie całej UE. Dzięki dużej elastyczności klient będzie miał dostarczony swój towar na czas, bez względu na to, gdzie ma on trafić. Stała współpraca jest dla nas fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa w organizowaniu transportów.

Skontaktuj się z nami

Siedziba firmy

FTS STRÓŻYK SPÓŁKA JAWNA
ul. Kilińskiego 26A
63-100 Śrem
nip 7851810441

Sebastian Stróżyk

Właściciel

Grzegorz Kubacki

Właściciel

Karolina Rogasik

Spedytor

Joanna Rogasik

Spedytor